POWIĘKSZ - (41 kb)
Urodzony 6 Marca. Na początku lat osiemdziesiątych spotyka Ross'a Friedman'a i dzieli się ideą stworzenia Manowar. Wracając do lat jego młodości należy zaznaczyć że jego pierwszym zespołem był szkolny a od początku inspirowały go zespoły takie jak Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath z lat, w których jak twierdzi muzyka była najpiękniejsza. Uprawia karate i nazywany jest Karate Kid. Jak się wygadał do ulubionych zespołów zalicza Nightwish, HammerFall i Candlemass. Rozgłos zdobył dzięki osiągnięciu 131.7dB i znany jest tego że gra "Lot Trzmiela", a gitary basowe stroi o oktawę wyżej co daje mu efekt gitary elektrycznej. Obecnie prowadzi wytwórnie Magic Circle Music i jest menadżerem zespołu Rhapsody.
 


Urodzony 7 Grudnia. Zaczął śpiewać w wieku 9 lat. Swój legendarny krzyk, który wydobywa przez specjalne oddychanie wyćwiczył słuchając płyt Ian'a Gillian'a z Deep Purple. Był szkolnym kolegą DeMaio lecz nie wystąpili razem przed Manowar. Na początku zespołu grał na gitarze. Joey zawsze chciał aby skupił się na śpiewaniu. Eric zawsze powtarzał że czuje się nagi bez gitary. Przed jednym występem Eric się spóźnił a Joey ukrył jego sprzęt i powiedział Eric'owi że ekipa dostawcza nie dowiozła go. Od tego dnia aż do dziś w ręce dzierży tylko mikrofon. Także kocha strzelać z łuku, można to zobaczyć na teledysku do Gloves Of Metal. 

POWIĘKSZ - (35 kb)
 
POWIĘKSZ - (30 kb)

Urodzony 10 Listopada. Przed wstąpieniem do zespołu pracował jako sprzedawca w sklepie hydraulicznym. Jedna koleżanka Joey'ego poleciła mu go kiedy Donnie Hamzik opuścił zespół. Scott wgniatał wtedy perkusje w ziemie ze swym silnym uderzeniem. Zrodziła się potrzeba zbudowania specjalnie dla niego konstrukcji, któraby wytrzymała tą energie. Razem z Vince'm Gutmann'em zaprojektowali i wykonali Stalową Perkusję, o wspaniałych bębnach brzmiących tak mocarnie że można je rozpoznać wszędzie. Scott tak jak Eric i Joey lubią przypakować na siłowni i razem z Karl'em pojeździć na Harley'ach. Do ciekawostek można zaliczyć to że na jednym występie w 1986 Scott grały rozebrany do naga.
 


Urodzony 24 Kwietnia. Wstąpił do Manowar w 1994 kiedy to prawie że rozjechał Joey'ego. Wtedy porozmawiali i kiedy David Shankle opuścił zespół, DeMaio natychmiast wykonał telefon do naszego chudego i nieśmiałego przyjaciela. Jak twierdzi bardzo dużo go różni od reszty zespołu, jednak miłość do grania i motocykli jest tak samo maniakalna jak u reszty zespołu. Na początku swej artystycznej kariery, grał na gitarze i śpiewał w kilku zespołach grających covery takich sław jak Randy Rhoads. Wsłuchując się w jego grę możemy dojść do wniosku że kocha Tapping oraz Sweep-Picking. "My Spirit Lives On" to udana prezentacja możliwości tego świetnego muzyka.

POWIĘKSZ - (46 kb)

Do Góry


© 2000-2005 Labiel
Nie uzywaj zadnych materialow z tej strony bez mojej zgody !
Do not use any contents from this site without my permission !