Ross "The Boss" Friedman
Urodzony 3 Stycznia

Pierwszy gitarzysta i współzałożyciel Manowar. Australijczyk, który podczas trasy Black Sabbath, na której jego zespół Shakin' Street był support'em, zostaje przedstawiony przez Ronniego J. Dio Joey'emu DeMaio i tak powstaje idea stworzenia najbardziej heavy metalowego zespołu na świecie - Manowar. Opuszcza go natomiast w 1989 roku po płycie "Kings Of Metal" ku nieszczęściu wielu fanów. Jak sam stwierdził, powiedział swoje w heavy metalu i musiał ruszyć dalej. Grał także blues'a z zespołem Dictators. Obecnie muzykuje z rockową kapelą The Spinatras.
http://www.spinatras.com

Donnie Hamzik

W sumie to niewiele o nim wiadomo, jednak napewno Donnie pochodził z Polski, był drugim perkusistą po Karl'u Kennedy'm. Grał na pierwszej płycie - Battle Hymns, po czym opuścił zespól i pozostawił miejsce dla Scott'a.

David Shankle
Urodzony 7 Marca

David grał w Nowo-Jorskim zespole CHICAGO. Po odejściu Ross'a w 1989, zespół nie zamierzał zawiesić działalności, tylko zarejestrować kolejny album w postaci "The Triumph Of Steel". Spośród 150 różnych gitarzystów wybrany został właśnie on. Szybki i szalony gitarzysta. Świetnie radził sobie grając odwróconą ręka co możecie zobaczyć na teledysku do "Metal Warriors". Ożenił się i opuścił zespół w 1993.

Rhino
Kenny Earl

Kiedy Scott Columbus abdykował tron Bębnów Zagłady, wyjawił pozostałym członkom Manowar znajomość z młodym perkusistą który mógłby być jego godnym następcą. Wkrótce po tym Rhino dołączył do zespołu. Uderzenie pałeczkami tego olbrzyma było równie silne jak Columbusa. Człowiek ten dysponował jednakże dużo większymi umiejętnościami. Aby pokazać jak bardzo zaangażowany jest w prace z zespołem spalił swoją starą perkusje (można to zobaczyć na wideo Secrets Of Steel. Także opuścił zespół w 1993 razem z Davidem.

Orson Welles
ur. 6 Maja 1915

Wybitny aktor i reżyser. W 1982 roku Manowar potrzebowali narratora do swoich dwóch piosenek (Dark Avenger, Defender), on okazał się tym kimś. Kiedy przedstawiono mu tę propozycję z entuzjazmem przystał na nią, teksty, które miał czytać bardzo mu się spodobały. Zmarł w 1985 roku. Jego głos będzie zapamiętany w sercach Wojowników Metalu na zawsze.

Odwiedź stronę pamiątkową Orson'a Welles'a

Do Góry


© 2000-2005 Labiel
Nie uzywaj zadnych materialow z tej strony bez mojej zgody !
Do not use any contents from this site without my permission !